Úvod > Novinky > VÝVOJ A TRENDY TRHU PRŮMYSLOVÝCH NEMOVITOSTÍ

VÝVOJ A TRENDY TRHU PRŮMYSLOVÝCH NEMOVITOSTÍ

25.7.2022 - I za portál Sklady.cz můžeme potvrdit rekordní loňský rok a celé první čtvrtletí letošního roku. Jak z hlediska poptávky po pronájmech nebo poptávek a realizací investic do již stávajících hal či rozvojových pozemků.

 

„Neočekáváme pokles poptávky, a to hlavně z důvodu stálého nedostatku volných prostor, a předpokládáme i s tím spojený další růst nájemného zejména v lukrativních lokalitách v okolí větších měst a na hlavních dálničních tazích. Toto zvyšování nájemného se i přímo dotýká stávajících klientů, kterým smluvní závazky končí a jsou nuceni v rámci přesmluvnění akceptovat o řády vyšší ceny,“ řekl Roman Kučera, ředitel portálu Sklady.cz pro časopis LogisticNEWS.

Zatím jsme nezaznamenali, že by nájemci kvůli zvýšení nájemného chtěli své osvědčené prostory opustit a hledali levnější řešení třeba přesunem do haly nižší kategorie. Spíše se snaží s pronajímatelem vyjednávat tak, aby nájemné udrželi co nejblíže k tomu dosavadnímu. Hodně záleží na tom, jaké podmínky si vyjednali při podpisu původní smlouvy a jak mají pořešenou indexaci cen.

Situace na Ukrajině některá rozhodnutí u probíhajících jednání zpomalila či odložila. Veškeré překotné přesuny větších skladovacích a výrobních kapacit z rizikových lokalit na Ukrajině již proběhly a díky nedostatku stávajících prostor v České republice většina z nich skončila bohužel v Polsku.

Nízká nabídka stávajících jednotek k pronájmu, nedostatek stavebních materiálů (železa, betonu, izolací, a jn.) způsobily v souvislostí s inflací a růstem pohonných hmot smrtící koktejl, jehož příčinou je raketový růst nákladů na výstavbu a s tím spojený růst cen jak u nové výstavby, tak stávajících skladů.

Pokud si chcete přečíst celé znění článku v časopise LogisticNEWS, klikněte zde:

LogisticNEWS 5/2022 (digitania.eu)

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.