Úvod > Novinky > CTP vybudovalo pro Raben Logistics Czech nové sídlo s moderními sklady a parkovacím domem v CTPark Prague East

CTP vybudovalo pro Raben Logistics Czech nové sídlo s moderními sklady a parkovacím domem v CTPark Prague East

13.6.2018 - CTP předala mezinárodnímu logistickému řetězci Raben Logistics Czech klíče od nového sídla v Nupakách u Prahy. Společnost slaví letos 10 let na českém a slovenském trhu a z nových kanceláří o výměře přes 600 m2 bude tuto oblast řídit. Sídlo firmy je strategicky umístěno v CTPark Prague East, které disponuje přímým napojením na dálnici D1 s dostupností pražského letiště do 30 minut. Kromě vynikající polohy se v této lokalitě nachází čerpací stanice, opravna a myčka nákladních vozidel, restaurace či nově vybudovaná autobusová zastávka v areálu s přímým spojením do Prahy. Zaměstnanci, návštěvníci a dodavatelé, kteří budou dojíždět autem, mají k dispozici pohodlné parkování, celkem 4 830 m2 v parkovacím domě.

raben text

Moderní sklady jsou vhodné zejména pro přepravu potravin. Jejich výměra je přes 26 000 m2 a nabízejí režim skladování od 2 do 6°C a od 16 do 18°C. Sklady jsou vybaveny úsporným LED osvětlením, inteligentním systémem HVAC či spriklerovým systémem dle normy NFPA. Tyto skladové prostory navazují na samostatně stojící cross-dock, tedy mezisklad o velikosti přes 5 000 m2. Tam se zboží vykládá, kontroluje, třídí a opět nakládá k další distribuci ke koncovým zákazníkům či odběratelům. Dochází tak k úspoře financí, zrychlení logistiky a přispívá to k zajištění kvality dodávaného zboží.

Slavíme desáté narozeniny v Česku a na Slovensku a proto chceme, aby naše nové sídlo bylo dárkem pro všechny – naše klienty, partnery, zaměstnance, ale také místní komunitu. Chceme být opravdu dobrými sousedy,“ vysvětluje Jakub Trnka.  

Společnost CTP se také snaží být dobrým sousedem pro okolní obce i komunity, protože vlastní a buduje v této oblasti své industriální parky. Kromě speciálních řešení na míru pro tohoto zákazníka tak vysadila v okolí také 500 stromů, 8 000 keřů a vybudovala místo tradiční protihlukové stěny přírodní val, který mohou místní obyvatelé využít jako sáňkovací dráhu pro děti. K dispozici je veřejnosti i meandrový potok, kde si lze odpočinout v létě.

Stavba netrvala ani rok a to díky zkušenému internímu týmu inženýrů, projektantů a díky velmi dobré spolupráci se zákazníkem. „Velice si cením důvěry společnosti Raben, která si vybrala CTP jako partnera pro svůj další růst. CTPark Prague East má strategickou polohu a díky perfektní dopravní dostupnosti směr letiště (35km), Drážďany (170km) či Brno (187km) tak u nás získává Raben kromě velmi kvalitního bulit-to-suit řešení i výhodu rychlé dopravní obslužnosti, která hraje pro logistické společnosti důležitou roli,“ říká Remon Vos, CEO CTP.

Spolupráce na tak náročném projektu vyžaduje plné zapojení profesionálů a dobrou komunikaci na straně dodavatele i zákazníka, velmi si proto považuji týmu firmy Raben, který společně s námi a desítkami dalších lidí a dodavatelů pomohl zajistit za pouhých 8 měsíců dodání profesionálního built-to-suit řešení. Poděkování také patří všem našim dodavatelům“, dodává Zdeněk Apeltauer regionální ředitel zodpovědný za tento projekt.


 

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.