Úvod > Novinky > DHL otevírá v Bruselu obří logistické centrum za miliardy korun

DHL otevírá v Bruselu obří logistické centrum za miliardy korun

4.3.2018 - Nový sklad se řadí mezi pět největších logistických center DHL na světě. Plocha skladu je 36 500 metrů čtverečních a nabízí tak čtyřikrát větší kapacitu, než jakou společnost DHL dosud na letišti v Bruselu měla.

DHL_zdroj dhl

Na konci února zprovoznila oficiálně logistická společnost DHL Express svůj obří sklad přímo u bruselského letiště. Korporace investovala do skladu přes 140 milionů eur. Význam skladu je obrovský. Dva automatické třídící systému zpracují při plném nasazení až 42 tisíc zásilek za hodinu. Protočí se zde až šedesát procent balíků, které směřují do celé celé Evropy, Ameriky, Afriky a na Střední Východ. Společnost také posílila bezpečnost a všechny balíky nově testuje na přítomnost výbušnin.

Podle výkonného ředitele DHL Express Kena Allena hraje sklad klíčovou roli v přepravní síti společnosti. „„Brusel je klíčovým uzlem mezinárodní přepravní sítě DHL Express. Nové třídicí středisko je jedno z největších na světě a díky své pozici ve středu Evropy hraje důležitou roli v propojování společností tohoto regionu se zbytkem světa. Je hlavní součástí našeho investičního plánu na podporu našeho růstu, efektivity naší sítě a vysoké kvality služeb, kterou od nás zákazníci očekávají.” uvedl Allen při příležitosti otevření ve čtvrtek. Dodal také, že by se měla zlepšit kvalita služeb napříč všemi segmenty, které hojně využívají expresní leteckou přepravu. Týká se to zejména farmaceutického a automobilového průmyslu, internetového obchodu či segmentu high-tech.

„Internetový obchod radikálně mění způsob, jakým výrobci a obchodníci operují, a otevírá nové trhy po celém světě. Zároveň vyzývá zavedené společnosti, aby udržely krok s aktivnějšími nováčky,“ říká John Pearson, CEO DHL Express Europe. „Z vlastních internetových nákupů víme, že ti dnes nejúspěšnější online obchodníci nabízejí skutečně vysoký standard zákaznického servisu. Aby v tomto měnícím se tržním prostředí zůstali konkurenceschopní, musí se zaměřit i na různé způsoby dodání, stát se transparentními, efektivnějšími, vnímavějšími a flexibilnějšími.“

Výkonný ředitel bruselského mezinárodního letiště Zaventem, Arnaud Feist, vyzdvihl význam překladiště, které je od hlavního města vzdálené dvanáct kilometrů. „Je to budoucnost přepravy na letišti,“ uvedl. Na letišti díky tomuto logistickému centru vznilo 200 pracovních míst a v překladišti najde práci 1200 lidí. A to i přesto, že podstatnou část práce odvedou automatické systémy. DHL se zavázalo snížit emise oxidu uhelnatého a k tomu by měl také dopomoci tento nový hub. Díky jeho provozu prý DHL sníží svoji ekologickou stopu o 768 tun emisí CO2.

Společnost otevřela v říjnu 2016 logistické centrum v Lipsku, které je s tímto bruselským skladem svou kapacitou srovnatelné. Zvládne zpracovat 150 tisíc zásilek za hodinu a DHL do něj investovala 230 milionů eur. Německá firma DHL Express je součástí skupiny Deutsche Post DHL Group, která má zastoupení ve více než 220 zemích světa a zaměstnává zhruba sto tisíc lidí.

DHL Express na základě dlouhodobých globálních zkušeností a znalostí pomáhá společnostem z oblasti E-Commerce, bez ohledu na jejich velikost, jak na lokálních trzích, tak i v jejich expanzi na trhy zahraniční. Společnost DHL Express přepraví každý den více než 170 000 B2C zásilek pro E-Commerce zákazníky do více než 180 zemí po celém světě. 

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.