Úvod > Novinky > DHL Supply Chain testuje v Jažlovicích spolupracujícího robota

DHL Supply Chain testuje v Jažlovicích spolupracujícího robota

21.10.2018 - Spolupracujícího robota EffiBOT uvedla společnost DHL Supply Chain do provozu v jednom ze svých distribučních center v Jažlovicích. Robot má usnadnit operátorům ve skladech práci, zvýšit produktivitu a zlepšit pracovní podmínky zaměstnanců. Testování robota probíhá ve skladu zákazníků módního průmyslu a DHL Supply Chain tím potvrzuje své vedoucí postavení v oblastech automatizace a testování přínosných inovací. Testování bude probíhat do konce letošního roku.

18-09-26-Ilustracni-foto_2-490x735

EffiBOTa budeme mít ve zkušebním provozu šest měsíců,“ říká Gabriel Roubíček, regionální ředitel DHL Supply Chain pro distribuční centra v Jažlovicích. „Na začátku jsme pro práci s robotem proškolili příslušné zaměstnance. Nejdříve brali robota jako kuriozitu a považovali ho za zbytečného. Nyní, po pouhých třech týdnech provozu, se jejich postoj změnil a na autonomní vozík nahlížejí pozitivně. Kromě usnadnění práce předpokládáme zvýšení produktivity při vychystávání, a to až o dvacet procent,“ doplňuje Gabriel Roubíček.

EffiBOT od francouzského startupu Effidence je ideální pro kusové vychystávání, kdy operátor manipuluje s různě naplněným vozíkem. Při běžném postupu jej vleče nebo tlačí před sebou. „Autonomní, zcela automatizovaný vozík EffiBOT následuje skladníka regálovým systémem a zajišťuje většinu fyzické práce. Jakmile je vozík plný, odešle jej skladník k určitému místu vykládky a převezme jiný vozík k další činnosti,“vysvětluje Gabriel Roubíček. Toto řešení by mělo přispět k tomu, aby byl přechod od vychystávání jednotlivých položek pro hromadné zásilky ve skladech efektivnější a ergonomičtější.

Robot EffiBOT je konstruován tak, aby umožnil bezpečnou spolupráci s lidmi i práci v jejich blízkosti. Bezpečnost je zajištěna radarovými a mechanickými senzory v kombinaci s mechanickými bezpečnostními prvky, které zabraňují nehodám. V praxi to znamená, že se vozík vyhýbá překážkám, před zúženými úseky zpomalí. Jakmile senzory zaznamenají překážku, EffiBOT ji obejde. V případě nouze je možné robota vypnout bezpečnostním tlačítkem na každé straně.

K testování robotů EffiBOT ve skladech DHL Supply Chain dochází úspěšně od roku 2016 a DHL je testuje v různých zemích. Roboti pomáhají zaměstnancům skladů k tomu, aby měli volné obě ruce a nemuseli tahat nebo tlačit žádné těžké vozíky. EffiBOT je ve skladech DHL skvělým příkladem přínosného využití automatizace, která zvyšuje produktivitu a zároveň zlepšuje pracovní podmínky zaměstnancům skladů.

Zde si můžete prohlédnout video, jak EffiBOT pracuje. 

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.