Úvod > Novinky > Firmě FM Logistic rostly tržby a úspěšně pokračuje v technologickém rozvoji. V Česku začne zkoušet drony.

Firmě FM Logistic rostly tržby a úspěšně pokračuje v technologickém rozvoji. V Česku začne zkoušet drony.

1.8.2020 - Tržby ve výši 1,43 miliardy eur (více než 38 miliard korun) vykázala za fiskální rok 2019/20 logistická a přepravní společnost FM Logistic, jež aktuálně působí ve 14 zemích.

eyesee-carrA_c_

Společnost FM Logistic nasazuje ve svých skladech drony Eysee od Hardis Group a Squadrone System.

Je to o 8,7 procenta více než v předchozím roce. Zisk před úroky a zdaněním činil 42,5 milionu eur (více než 1,12 miliardy korun), což je o 21 procent více než loni. „Růst výnosů byl zcela organický, podporovaný silným provedením prodeje a zavedením nových služeb, zejména v oblastech omnichannel a městské logistiky,“ řekl generální ředitel FM Logistic Jean-Christophe Machet.

Pandemie virového onemocnění onemocnění covid-19 měla na finanční rok končící v březnu 2020 pro FM Logistic omezený dopad. Začátek nového fiskálního roku byl však náročnější. V dubnu a květnu 2020 společnost zaznamenala celkový pokles příjmů o devět procent ve srovnání s předchozím rokem a výrazné zvýšení provozních nákladů souvisejících s preventivními opatřeními proti covid-19.

Nové služby

Příjmy byly rozloženy napříč zeměmi, přičemž na domovskou Francii připadl 38procentní podíl (příjmy zde meziročně vzrostly o 7,7 procenta na 550 milionů eur (cca 15,5 miliardy korun). Ve střední a východní Evropě se růst výnosů pohyboval od osmi do 16 procent. Ve všech zemích byl podpořen zavedením nových služeb, které odpovídají spotřebitelským trendům, které se promítají do nárůstu elektronického obchodování a vyššího zájem o udržitelnost spotřeby. FM Logistic například představila řešení dodavatelského řetězce pro výrobce a maloobchodníky, kteří prodávají volně ložené produkty v maloobchodních prodejnách a supermarketech.

Společnost také pokračovala v automatizaci vybraných skladových a kancelářských procesů. Počet uživatelů MySCM, on-line zákaznického portálu společnosti, vzrostl o 9,5 procenta. Těžištěm technologického vývoje byla digitalizace přepravních dokumentů.

Drony už za rok také v Česku

Příští rok pak podle informací, které firma poskytla měsíčníku Logistika, plánuje také FM Logistic testovat drony navržené k automatizaci inventur a řízení zásob také ve svém centru v Tuchoměřicích. Společnost využívá bezpilotní stroje k vykonávání inventur od roku 2018. Tématu využití dronů v této oblasti se budeme podrobněji věnovat v zářijovém čísle časopisu Logistika.

Zdroj: https://logistika.ihned.cz/

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.