Úvod > Novinky > Miliardář Vítek prodal obchody řetězců Albert a OBI

Miliardář Vítek prodal obchody řetězců Albert a OBI

11.1.2019 - Jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek se zbavuje přebytečných nemovitostí. Využil toho investor David Rusňák, který tak rozšířil na sklonku loňského roku hodnotu realitního portfolia na více než šest miliard korun.

OBI Vítek text

Foto: Radovan Vítek, zdroj: E15

Skupina DRFG investora Davida Rusňáka stihla v závěru minulého roku koupit tři obchodní objekty v severních Čechách a posílila tak svou pozici v retailu. Prodávajícím byla skupina CPI miliardáře Radovana Vítka. Konkrétně jde o hypermarket Albert, hobbymarket OBI v Litoměřicích a prodejnu s oblečením KiK v Chrastavě. „Prodej tří menších retailových nemovitostí na severu Čech je v souladu s naší dlouhodobou strategií soustředit se primárně na větší obchodní centra v České republice a dalších zemích střední Evropy,“ řekl mluvčí CPI Jakub Velen.

Akvizice DRFG navazuje na transakci ze začátku prosince. Tehdy Rusňák za jeden a čtvrt miliardy korun koupil dvanáct nákupních parků v čele s řetězci Albert, Billa a Penny. „Závěr roku byl hektický. Po nabytí portfolia dvanácti nemovitostí z 6. prosince jsme ještě zmobilizovali síly a na Silvestra dokončili tuto transakci,“ uvedl Josef Musil, obchodní ředitel DRFG Real Estate.

Cenu aktuální transakce žádná ze stran nekomentovala. Podle informací deníku E15 byla zhruba půl miliardy korun. Na financování se podílela Komerční banka. Plocha nově pořízených nemovitostí přesahuje 16 tisíc metrů čtverečních. Rusňákova a Vítkova skupina se již při jedné velké transakci potkala v polovině loňského roku. Tehdy DRFG koupila nákupní parky v Trutnově a Českém Těšíně za jednu miliardu korun.

Celkem má Rusňák aktuálně v realitním portfoliu 165 tisíc čtverečních metrů nemovitostí určených k pronájmu. Hodnota těchto nemovitostí je po poslední akvizici 6,3 miliardy korun.

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.