Úvod > Novinky > Möbelix umístí nový sklad a výdejní místo do P3 Olomouc

Möbelix umístí nový sklad a výdejní místo do P3 Olomouc

4.11.2018 - Průmyslový park P3 Olomouc vítá nového nájemce – sklad a výdejnu zboží zde zřídí rakouský prodejce nábytku Möbelix. Nejde o první spolupráci s developerem P3, mateřská firma si již pronajímá sklad v P3 Bratislava a P3 Gottfrieding. Kapacita olomouckého parku je téměř vyčerpaná, kromě Möbelix zde působí například společnosti Kaufland, Raben Logistic, Trost Auto Service Technik nebo výrobce plastových autodílů Erreka – Plast. Park P3 Olomouc je mezi nájemci populární hlavně díky výbornému spojení do centra města i na dálnici D35.

P3_Olomouc_exterier

Foto: P3 Olomouc, exterier

Logistický park P3 Olomouc opět ožil ruchem stěhování. Po nizozemské logistické společnosti Raben Logistic, která v Olomouci nedávno rozšířila své skladové kapacity, zde rakouský prodejce nábytku Möbelix zřizuje nový sklad a výdejnu zboží o rozloze 2100 m2. Dál se tak rozšiřuje pestrá, avšak vyvážená paleta nájemců, kteří v P3 Olomouc podnikají. Barvy retailového a e-commerce segmentu zde již hájí například Kaufland, který od října svou kapacitu navíc ještě rozšířil, nebo společnosti Activa, V-podlahy nebo Trost, který má v areálu prodejnu autopříslušenství. Z logistických společností zde kromě Raben sídlí také balíkový přepravce PPL a svůj terminál zde má i globální logistický gigant DHL. V neposlední řadě v parku P3 Olomouc působí společnost Erreka Plast, která přímo v areálu vyrábí plastové komponenty pro nákladní vozy.

V P3 Olomouc máme své zázemí od ledna 2012 a se službami P3 jako správce a vlastníka parku jsme moc spokojení. P3 tým nám byl vždycky k dispozici. Oceňujeme to, že se o své budovy starají dlouhodobě a mají dohled nad tím, co se v parku děje,“ říká Roman Nováček, Regional Director Moravia Raben Logistics Czech s.r.o. Vysokou poptávku po prostorách v P3 Olomouc potvrzuje i fakt, že celý areál je již ze 100 % obsazený. „V roce 2018 se nám povedlo pronajmout všechny stávající budovy v parku. Zůstává nám možnost výstavby samostatně stojící haly o výměře 3500 m2, kterou ušijeme uživateli přímo na míru,“ říká Tomáš Míček, ředitel společnosti P3 pro Českou republiku.

Park P3 Olomouc je skvěle dostupný z dálnice D35 stejně tak jako z centra města, z kterého to jsou do areálu pouze čtyři kilometry. „Jelikož chceme nový sklad využít i jako výdejní místo, blízkost k zákazníkům pro nás byla rozhodující. Díky infrastruktuře a skvělé poloze olomouckého P3 parku to k nám lidé mají opravdu jenom kousek,“ říká Jiří Šulc, generální ředitel Möbelix pro Českou a Slovenskou republiku. Blízkost do centra města ocení také retailoví nájemci, kteří odtud mohou pohodlně zásobovat své obchody. Společnost Erreka Plast, která v areálu realizuje lehkou výrobu pro automobilový průmysl, naopak oceňuje blízkost veřejné dopravy nebo dostatek parkovacích míst pro zaměstnance. O atraktivitě lokality svědčí také to, že nedaleko parku mají svá distribuční centra Ahold a Kaufland.

P3 je dlouhodobý investor, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 80 průmyslových nemovitostí v 16 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou více než 1,2 milionu m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace. V rámci těchto parků disponuje P3 pozemky pro výstavbu více než 210 000 m2 pronajímatelných ploch.

Posláním P3 je poskytovat svým zákazníkům vysoce kvalitní služby v objektech situovaných v těch nejlepších průmyslových lokalitách.

Budované prostory zohledňují ekologická kritéria, které odpovídají nejpřísnějším požadavkům mezinárodních norem. P3 je také aktivním účastníkem globální úmluvy OSN o udržitelnosti – a to jako vůbec první vlastník logistických nemovitostí na světě.

P3 sídlí v Praze, zastoupena je ale v dalších devíti zemích napříč Evropou. Tým 140 odborníků pomáhá zákazníkům z řady různých odvětví nejen s výběrem lokalit, zajištěním povolení, nákupem a výstavbou, ale také s následnou údržbou a správou objektů.

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.