Úvod > Novinky > Moss logistics postavila v Hustopečích nové logistické centrum. Regály a manipulační techniku dodal Jungheinrich

Moss logistics postavila v Hustopečích nové logistické centrum. Regály a manipulační techniku dodal Jungheinrich

3.8.2020 - Společnost Moss logistics postavila nový skladový areál v jihomoravských Hustopečích poblíž dálnice D2. Terminál s administrativním zázemím a parkovištěm pro nákladní i osobní auta se nachází poblíž stávajícího sídla firmy. Rozloha skladu je 10 500 metrů čtvrečních s kapacitou 19 tisíc paletových míst.

Novy_logisticky_areal_MOSS

„Poptávka po logistických službách a skladování je obecně veliká, a naše současné sklady už nestačí. Vidíme v tomto směru obchodní potenciál, proto jsme se rozhodli nové logistické centrum vybudovat,“ uvádí generální ředitel Moss logistics Petr Šťastný. V moderních skladových prostorách o velikosti dvou fotbalových hřišť nabídne firma kompletní logistické služby od dopravy, uskladnění, manipulace, vyskladnění a expedici zboží. „Stavbu naštěstí komplikace kolem šíření koronaviru nezdržely. Museli jsme jen zpřísnit hygienická a bezpečnostní opatření,“ přibližuje Šťastný.

Nová hala pojme zboží současných zákazníků Moss logistics z oblasti domácích spotřebičů a bílé techniky včetně e-shopu s potřebami pro domácnost a automotive. Ty doplní noví klienti z oblasti automotive i z ostatních odvětví výroby. S novou halou se o více než třetinu zvýší objem skladových prostor, které Moss logistics využívá. K dosavadním 25 500 metrů čtverečních plochy přibude dalších 10 500 metrů čtverečních.

Moderní hektarová hala splňuje veškeré zásady bezpečnosti, je vybavena regálovým systémem a manipulační technikou Jungheinrich včetně indukčně vedených vysokozdvižných vozíků, sprinklerovým protipožárním zabezpečením a úsporným zónovým osvětlením. „V projektu jsme mysleli i na citlivé začlenění do krajiny – na opláštění skladu jsou použity různé odstíny šedé barvy, které ve vlnách opticky tříští velkou plochu budovy,“ dodává Šťastný. Splynutí areálu se zeleným okolím pomůže i několik stovek stromů a přes tisíc keřů v celkové hodnotě přes 1,5 milionu korun. Retenční nádrž počítá se záchytem dešťové vody z velkých ploch.

Příprava projektu trvala více než čtyři roky, samotná stavba pak jeden rok. Sjednaná cena i termín realizace byly dodrženy. Stavbu, jejíž náklady přesáhly 250 milionů korun, financuje Česká spořitelna, zapojena je i Evropská investiční banka. Generálním dodavatelem byla hustopečská společnost Buildsteel. Vybavení administrativní části zajistily taktéž české značky, například TON, Bomma nebo Rako. Generálním projektantem logistického centra byl Ateliér Zlámal a technický dozor investora vykonávala firma Investinženýring.

Moss logistics patří mezi desítku největších logistických firem v Česku, má 250 nákladních aut a zaměstnává 460 lidí. Je to ryze česká firma s českými majiteli i kapitálem.

Zdroj: https://logistika.ihned.cz/

 

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.