Úvod > Novinky > Nová hala Lindabu u Pavlova nabídne přes 50 pracovních míst. Objekt od Panattoni má vysoký ekologický standard

Nová hala Lindabu u Pavlova nabídne přes 50 pracovních míst. Objekt od Panattoni má vysoký ekologický standard

20.10.2020 - Na Kladensku dále expandují tradiční výrobci s koncovou výrobou a kvalifikovanými pracovními místy. Stavitel průmyslových zón Panattoni aktuálně předal u středočeského Pavlova novou halu švédskému výrobci stavebních komponent Lindab.

Lindab_Pavlov

Součástí budovy Lindabu je i výdejní sklad pro zákazníkyautor: Panattoni

V Panattoni Parku Prague Airport II vyrostla budova s 5 900 metry čtverečních výrobních a skladovacích prostor a 800 metry čtverečních kancelářských ploch. Uvnitř bude klempířská dílna a výrobna kruhového potrubí. Společnost Lindab zde zaměstná přes 30 administrativních a až 25 logistických a výrobních pracovníků.

Hala aspiruje na velmi vysoké ohodnocení v rámci ekologické certifikace BREEAM 2016 New Construction dle nejnovějších standardů v úrovni Excellent. Vděčí za to mimo jiné přírodním prvkům, které jdou svou strukturou a rozsahem vysoko nad rámec běžného okolí průmyslové budovy. V areálu se nachází hmyzí hotel, ještěrkárium, broukoviště, včelí úly i květnatá louka pro motýly. U retenční nádrže vznikne žabí hrad a do budoucna jsou v plánu ještě domky pro ježky. Vysoký standard udržitelného rozvoje vykazuje především samotná hala, která má LED osvětlení se zónováním, exteriérové žaluzie, vzduchotechnické jednotky s rekuperací.

„Lindab a prvotřídní švédská ocel pro mě vždy byly symbolem spolehlivosti a dlouhověkosti. V době, kdy nám v Česku i Evropě poněkud teče do bot, jsou investice, jako je tato, velmi přínosné jak pro lokální, tak pro celé domácí stavebnictví. Obdobně jako před 10 lety se dnes počítá každé nové pracovní místo, proinvestovaná koruna i výrobní disciplína. Pevně věřím, že apetit firmám vydrží i příští rok a že tímto způsobem nakonec zvítězíme nad virem alespoň v oblasti hospodářství,“ uvádí Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Česko a Slovensko.

Lindab již na Praze-západ úspěšně provozuje výrobní areál a expanzí do nových prostor v Panattoni Parku Prague Airport II získává nové možnosti růstu. „Díky nové hale nabídneme distributorům, realizačním firmám, ale i koncovým zákazníkům kvalitnější servis, dostupnější produkty a kratší dodací termíny. Součástí budovy je i výdejní sklad pro zákazníky,“ říká Michal Klimovič, ředitel společnosti Lindab Česká republika.

Panattoni Park Prague Airport II se za pět let od svého vzniku vypracoval na jednu z nejrychleji rostoucí průmyslovou zónu v České republice. Areál se šesti moderními halami a celkovou rozlohou přes 120 tisíc metrů čtverečních poskytuje zázemí renomovaným mezinárodním společnostem jako Panalpina, Huajie, DSV či Tirex Tyre. Industriální park těží zejména z vynikajícího napojení na dálnici D6 a bezprostřední blízkosti Letiště Václava Havla. Ve výrobních a logistických prostorách našlo práci již několik set zaměstnanců z Kladenska a okolí.

 

Zdroj: https://logistika.ihned.cz/

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.