Úvod > Novinky > Nová zóna u dálnice D8 v Lovosicích nabídne tisícovku míst. Budou tu stát nové průmyslové haly.

Nová zóna u dálnice D8 v Lovosicích nabídne tisícovku míst. Budou tu stát nové průmyslové haly.

22.11.2017 - Loni byl v Česku velký zájem o průmyslová a logistická centra. Neobsazenost je rekordně nízká a to podporuje novou výstavbu. Poptávka je i letos vysoká. Nový průmyslový park poblíž dálnice D8 u Lovosic nabídne až tisícovku pracovních míst. Lehká strojírenská výroba a logistika ve čtyřech halách na pozemku o rozloze 32 hektarů. Developer P3 začne stavět zřejmě ještě letos.

lovosice zaměstnanci

Nové investory láká dokončení dálnice D8 do Drážďan v Ústeckém kraji. Jde především o investory, kteří plánují stavět a následně pronajímat logistické areály a průmyslové nemovitosti. „Park P3 Lovosice bude pro firmy zajímavý už jenom kvůli snadnému dosahu německé průmyslové zóny v Drážďanech a Lipsku, kde je rozvinutý zejména automobilový průmysl. Z pohledu středoevropské logistiky bude mít park význam pro přepravu zboží mezi Německem, Českou republikou a Polskem,“ uvedl Jakub Pelikán z firmy P3.

Zájem ze strany investorů o Ústecký kraj se již začal projevovat zvýšenou poptávkou výrobních a logistických společností. Loňský rok byl pro český trh industriálních nemovitostí rekordní hned v několika oblastech. Poptávka po moderních průmyslových a logistických prostorách podle analýzy jedné z realitních společností překročila hranici 1,2 milionu metrů čtverečních. Tím se zařadil rok 2016 k nejlepším v historii.

V Česku bylo loni v průměru obsazeno 96 procent moderních skladů. V některých regionech dokonce převyšovala poptávka nabídku. Proto se čím dál více společností pouští do spekulativní výstavby – stavbu zahájí dříve, než mají předjednané budoucí nájemce. Podle analýzy je v současné době objem spekulativní výstavby zhruba 30 procent z celkové výstavby nových průmyslových nemovitostí. V letech 2007 a 2008 to bylo dokonce až 70 procent všech těchto projektů.

Na rekordním zájmu o novou výstavbu mají svůj podíl i e-shopy, které hledají sklady pro své zboží. Podle odborníků přes průmyslové nemovitosti zůstane silný zájem e-shopů i letos. Stejný trend se však nedá očekávat u výrobních firem.

Nový park v Lovosicích má už i svého prvního nájemce. FM Logistic získá prostor na míru v největší hale parku. Ta má celkem 90 000 m2, FM bude využívat zhruba 30 000 m2. Alespoň prozatím. Do budoucna společnost zamýšlí využít celou plochu tzv. Big Boxu. Celkově je v areálu plánována výstavba téměr 130 000 m2. Atraktivitě parku nahrává i potenciál nedalekého železničního překladiště a také přístavu na Labi. Regionu s vyšší nezaměstnaností by mohl přinést až tisícovku pracovních míst.

P3 již pronajímá FM Logistic haly nejen v České republice, ale také v Rumunsku a Polsku. „Park P3 Lovosice bude již šestou lokací, kde se FM Logistic spolehne na naše služby,“ potvrzuje Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku. 

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.