Úvod > Novinky > Prologis plánuje v průběhu půl roku devět nových budov v regionu CEE

Prologis plánuje v průběhu půl roku devět nových budov v regionu CEE

28.10.2018 - Prologis pokoří v následujícím půl roce metu v oblasti developmentu. Plánuje vystavět moderní, udržitelné průmyslové budovy a to v každé ze čtyř zemí regionu střední a východní Evropy (CEE).

prologis logo

Prologis využívá ideálních podmínek. V regionu střední a východní Evropy je míra neobsazenosti historicky na nejnižší úrovni, v nejpoptávanějších lokalitách je k dispozici omezený počet moderních prostor a poptávka po vysoce kvalitních budovách nevykazuje takřka žádné známky poklesu. V současné době tak Prologis ve střední a východní Evropě staví devět logistických budov o celkové rozloze zhruba 200.000 metrů čtverečních.

V Prologis Park Brno (na úvodním snímku) dokončí firma první spekulativí budovu 2 s plochou 27.860 metrů čtverečních. V Prologis Park Prague-Airport dojde také k dokončení výstavby dvou budov. Jedná se o budovu 3, kombinující spekulativní výstavbu a předpronajaté prostory na celkové ploše 38.617 metrů čtverečních, a budovu 2B o rozloze 9500 metrů čtverečních postavenou na míru. Po dostavbě těchto dvou projektů bude naplněna stavební kapacita celého parku.

Na Slovensku jsou dokončovány první dvě spekulativní budovy o celkové rozloze 63.423 metrů čtverečních v novém parku Prologis Park Nitra situovaném v blízkosti továrny Jaguar Land Rover.

Mezi devítku budov patří i tři budovy v Polsku, které jsou ve fázi dokončení. Spekulativní budova o celkové rozloze 16.500 metrů čtverečních v Polském Prologis Park Łódź. Podle průzkumu společnosti eyefortransport se jedná o nejatraktivnější logistickou lokalitu v celé střední a východní Evropě. Dokončena bude také 13.300 metrů čtverečních velká budova typu small business unit (SBU) v Prologis Park Poznań III a 15.600 metrů čtverečních velká spekulativní budova v Prologis Park Wroclaw V.

Od března 2019 bude pro zákazníky dostupná 10.000 metrů čtverečních velká spekulativní budova 12 v Prologis Park Budapest-Harbor v Maďarsku. Ta bude zároveň první logistickou budovou navrženou s pomocí technologie BIM (Building Information Modelling) ve střední a východní Evropě.

Uskutečňovat výzvy současného logistického trhu vyžaduje perfektní plánování i provedení. Naše schopnost řídit souběžně devět projektů na různých trzích a současně dodržovat přísné časové rámce, je dobrým příkladem toho, co nás odlišuje od konkurence,“ uvedl Martin Polák, managing director a regionální ředitel Prologis pro střední a východní Evropu.

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.