Úvod > Novinky > Prologis zahajuje výstavbu budovy o rozloze 38 620 metrů čtverečních v plně obsazeném Park Prague-Airport

Prologis zahajuje výstavbu budovy o rozloze 38 620 metrů čtverečních v plně obsazeném Park Prague-Airport

9.9.2018 - 70 procent jejích prostor bude postaveno na míru pro společnost EYELEVEL

prologis

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, oznámil, že zahájil výstavbu nové budovy s plochou 38 620 metrů čtverečních ve svém rychle expandujícím parku Prologis Park Prague-Airport.

Budova 3 bude sestávat z 27 370 metrů čtverečních logistických prostor postavených na míru pro EYELEVEL, přední českou společnost zaměřenou na design značkových prodejen, a 11 250 metrů čtverečních spekulativní výstavby, jež vznikají v reakci na silnou zákaznickou poptávku po prostorách v dané lokalitě. Budova s 12 metry čisté výšky bude vybavena inteligentním měřicím systémem, LED osvětlením a monitorovacím systémem SPZ, nacházet se v ní bude i relaxační zóna. Její dokončení je naplánováno na čtvrtý kvartál letošního roku.

„Prologis Park Prague-Airport je jedním z nejúspěšnějších parků našeho českého portfolia vyhledávaný zákazníky, jako je právě EYELEVEL, kteří chtějí využít výhod blízkosti pražského mezinárodního letiště, snadného přístupu k národním i mezinárodním dálničním trasám či místní výborné infrastruktury,” řekl Martin Baláž, viceprezident pro development a leasing společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko. „V současnosti v Prologis Park Prague-Airport sídlí čtyři zákazníci ze sektoru e-commerce, kteří si pronajímají prostory o velikosti 41 630 metrů čtverečních. To jasně ukazuje, že park je ideálně situován pro ‚last touch‘ dodej zboží.”

Prologis Park Prague-Airport sousedí s dálnicí D6 u exitu 7, pět minut od pražského letiště. V současné době sestává ze čtyř plně pronajatých budov o ploše 87 400 metrů čtverečních, 38 620 metrů čtverečních nových prostor zde momentálně vzniká a zůstává potenciál pro výstavbu dalších 9 600 metrů čtverečních. Park nabízí výborný přístup k národním i mezinárodním dopravním tepnám prostřednictvím Pražského okruhu D0, dálnic D5 a D1. Veřejná doprava, včetně autobusové zastávky přímo v parku, zde zajišťuje spojení do Kladna, Prahy či na vlakové nádraží.

Prologis je s více než 1 milionem metrů čtverečních logistických a průmyslových ploch předním poskytovatelem distribučních nemovitostí v České republice (k 30. červnu 2018).

Ilustrační foto: Prologis Park Prague-Airport

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.