Úvod > Novinky > Alza.cz má od ledna mezaninový sklad v P3 Prague D8

Alza.cz má od ledna mezaninový sklad v P3 Prague D8

12.1.2018 - Internetový gigant Alza roste a sílí, zákazníků přibývá a tím pádem vznikají vyšší nároky na logistické zázemí společnosti. Kromě holešovické centrály a dvou hal v parku P3 Prague Horní Počernice využívá Alza.cz od ledna letošního roku také speciálně upravenou halu se systémem mezipater v P3 Prague D8. Obě logistická centra jsou vybavená technologií, která jim pomáhala nejen v hektickém předvánočním čase dodržovat standardní doby dodání.

Ceníme si dlouhodobého partnerství s Alza.cz – budova v P3 Prague D8 bude už třetí, kterou pro tohoto klienta připravujeme. Důvěry, kterou do nás svou volbou vkládají, si skutečně vážíme. To, že s námi tento dynamický rostoucí hráč českého e-commerce trhu stále zůstává, je důkazem, že jsme schopni se variabilně přizpůsobit požadavkům našich klientů. A to jak v nabídce existujících prostor, tak těch, které budujeme klientům na míru,“ komentuje Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Alza letos v P3 Prague Horní Počernice prodlužovala nájemní smlouvu. O stabilním partnerství mezi oběma společnostmi svědčí i to, že si Alza vybrala společnost P3 i pro svou další expanzi. Hala v průmyslovém parku P3 Prague D8, do které Alza nově rozšiřuje své zázemí, má výměru téměř 22 000 m2. Kapacita skladu se dokáže rozšířit až na 80 tisíc metrů čtverečních a to pomocí mezaninového systému. Mezaninové systémy jsou obecně využívány spíše pro uskladnění drobnějšího zboží. Jde o středoevropskou alternativu pro vertikální sklady, které jsou v docela jiném měřítku známé zejména v asijských velkoměstech. Tam se kvůli cenám pozemků staví do výšky.

Park P3 Prague D8 je výjimečný i svou šetrností k životnímu prostředí - jedna z budov dostala také certifikaci BREEAM, oceňující zavádění opatření na podporu udržitelnosti. Zároveň je to oblíbená lokace zejména pro své umístění – skrze tunel Blanka se sem lze během 10 minut dostat prakticky ze všech částí metropole.

Alza.cz působí na trhu už od 90. let. V současné době je to největší internetový obchod v České republice. Značka prošla v roce 2006 rebrandingem a v roce 2008 se k ní připojil typický zelený mimozemšťan. S růstem společnosti přibylo více zákazníků, zvýšila se nabídka produktů a tím se zvýšily nároky na prostor pro uskladnění zboží. Od roku 2010 proto Alza využívá průmyslový park v Horních Počernicích, kde si dnes pronajímá dvě haly o celkové výměře více než 14 tisíc metrů čtverečních.

Způsob, jakým funguje naše logistické centrum v Horních Počernicích je v mnoha ohledech na české poměry unikátní – zejména po technologické stránce. Využíváme zde 2 500 metrů dopravníkových tratí, přes 30 pickovacích stanic, automat na dvacet tisíc přepravek a spoustu softwarových vychytávek. Technologie nám umožní vychystat zboží zákazníkovi v řádu desítek minut až na nakládací rampu pro expedici vozidel,“ dodává Jan Klička, ředitel logistiky v Alza.cz.

Prostor v P3 Prague Horní Počernice není jen logistické centrum, ale je otevřen i zákazníkům, kteří si tu mohou objednané zboží vyzvednout nebo si prohlédnout výrobky, které zvažují koupit. Jde zejména o velkou bílou techniku, televize, sortiment hobby a sport. Ke službám patří výhody bezbariérového přístupu, parkování zdarma a dvanáctihodinové otevírací doby. Je tu ovšem i showroom, který patří mezi tři největší showroomy prodejní sítě. Na své si přijdou i zákazníci, kteří si chtějí zboží jen rychle převzít, a to rovnou do auta. Jde o službu AlzaDrive, která významně zkracuje dobu pohybu produktu ze skladu k zákazníkovi. Ten nemusí vůbec parkovat a opouštět vůz kvůli vyzvednutí zboží. Jen se zastaví u pokladního a výdejního okénka.

AlzaDrive se osvědčil zejména před Vánoci spolu se zvýšenou poptávkou po zboží. Zákazníci se mohli vyhnout frontám, přeplněným obchodům a stresům se sháněním dárků. Služeb Alza parku P9 v Horních Počernicích mohou zákazníci využívat každý všední den od 8:00 do 20:00.

Letos bude navíc Alza Ježíšek jezdit už i z parku P3 Prague D8.

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.