Úvod > Novinky > Další průmyslový park v Ústeckém kraji - P3 Lovosice Cargo

Další průmyslový park v Ústeckém kraji - P3 Lovosice Cargo

23.1.2018 - Kapacita parku je v současné době plně obsazená stávajícím, dlouhodobým nájemcem. Ten tu má na rozloze 43 500 m2 kompletní zázemí, včetně kanceláří. Budovu odkoupilo P3 od společnosti HB Reavis. Nový park je blízko mezinárodního terminálu kontejnerové dopravy, na který je přímo napojen železniční vlečkou. Velkou výhodou je výborná dopravní dostupnost, tedy napojení na exity 45 a 48 nedávno dokončené dálnice D8.

Společnost P3 oznámila v srpnu loňského roku koupi stávajícího areálu parku P3 Lovosice, který měl ještě v listopadu téhož roku svého prvního nájemce. Nový park P3 Lovosice Cargo bude stát v blízkosti tohoto areálu.

Dostavbu první budovy stávajícího parku P3 Lovosice předpokládáme v červnu letošního roku. O lokalitu evidujeme zájem od samého počátku, a to nejen díky výborné dopravní dostupnosti. Svědčí o tom i to, že svého prvního nájemce, FM Logistic, park získal tři měsíce od oznámení koupě pozemku. Další akvizice v Lovosicích v poměrně kratkém čase podle nás dobře dokládá, jaký potenciál tato lokalita má,“ komentuje Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Po dokončení P3 Lovosice tak bude P3 v oblasti vlastnit více než 168 tisíc metrů čtverečních pro skladování a lehkou výrobu ve dvou areálech. Tyto průmyslové parky v Ústeckému kraji mohly zajistit nová pracovní místa pro několik stovek lidí.

Vzhledem k tomu, že většina společností se potýká s dlouhodobým problémem, kterým je nedostatek kvalitních pracovníků, přidává dostupnost pracovní síly významně oběma P3 parkům na atraktivitě. Cesta z centra města ať už pěšky, nebo na kole, zabere potenciálním zaměstnancům pár minut. Parky jsou navíc dobře dostupné díky blízké autobusové a železniční zastávce. Dobrá dopravní dostupnost odráží přístup P3 k udržitelnému developmentu průmyslových areálů.

Dalším plusem, který zvyšuje atraktivitu parků, jejich umístění nedaleko německých hranic. Nedaleko za hranicemi se nacházejí průmyslové zóny v Lipsku a Drážďanech, které jsou zaměřené převážně na automobilový průmysl. Přítomnost lovosického přístavu otevírá i možnost vodní dopravy po Labi.

Nenašli jste, co hledáte?

Zkuste změnit parametry vyhledávání nebo nás kontaktujte na +420 222 703 245.